LUBAŃSKA GALA SAMURAJA W KARATE 2018 - SPRAWOZDANIE I WYNIKI

  • 10
    10
II LUBAŃSKA GALA SAMURAJA W KARATE
 
 
W dniu 17.11.2018 r. w Lubaniu odbyła się II Lubańska Gala Samuraja w Karate, zorganizowana przez KS Samuraj Lubań przy współpracy Klubu Viktoria Lubań. W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, zapoznanie i wdrożenie w praktyce nowym zawodnikom przepisów rozgrywania zawodów sportowych w karate, jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „samuraja”.  Łącznie rozegrano 10 konkurencji w kata, pierwszego kroku,  jak też i w kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce puchar. Natomiast pozostali zawodnicy, którym  nie udało się stanąć na podium, otrzymali na pocieszenie upominek z owocami i słodyczami, natomiast sędziowie otrzymali upominek suplementów z firmy Formotiva. Nagrody zostały ufundowane przez właścicieli Viktorii Lubań p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel.  

Zawody sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Marek Frońda, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska, Dawid Stodolny i Jakub Przybyłek a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski i Daniela Pytel. Obsługę medyczną zabezpieczył lekarz Marcin Przybyłek.


Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli nawet po dwa medale, co to potwierdza dobre przygotowanie techniczne, jak też i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Firmie Fomotiva Pharma Nutrition oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.


 
Zestawienie wyników  Lubańskiej Gali Samuraja 2018


 
„Konkurencja Pierwszego kroku”
  1. Jeremi Paluch – Sekcja Karate Lubań
  2. Patryk Klasowski – Sekcja Karate Świeradów Zdrój
  3. Mikołaj Szłabowicz - Sekcja Karate Lubań
Kumite Mix – rocznik 2012
  1. Julia Góra – Sekcja Karate Lubań
  2. Bianka Góra – Sekcja Karate Lubań
  3. Jeremi Paluch – Sekcja Karate Lubań
Kumite indywidualne chłopców – rocznik 2010-2011
  1. Fryderyk Haik – Sekcja Karate Lubań
  2. Jan Obrycki - Sekcja Karate Lubań
  3. Borys Walczak - Sekcja Karate Świeradów Zdrój
Kumite indywidualne chłopców – rocznik 2007-2009
  1. Mikołaj Jaworski - Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Maksymilian Galiński  - Sekcja Karate Lubań
  3. Mykhailo Buhaiov – Sekcja Karate Lubań
Kumite indywidualne chłopców – rocznik 2002-2006
  1. Mikołaj Jaworski - Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Jakub Przybyłek – Sekcja Karate Pisarzowice
  3. Alan Mażul – Sekcja Karate Pisarzowice
Kumite indywidualne chłopców – rocznik 2002 - 2004
  1. Alan Mażul– Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Wiktor Jaworski – Sekcja Karate Pisarzowice
  3. Przemysław Białek – Sekcja Karate Lubań
Kumite indywidualne dziewcząt– rocznik 2006 i młodsze
  1. Oliwia Sławińska – Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Olivia Włodarska D"onofrio – Sekcja Karate Lubań
  3. Amelia Gryganiec – Sekcja Karate Pisarzowice
Kata indywidualne chłopców – rocznik 2009-2007
  1. Mikołaj Jaworski -  Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Jakub Przybyłek  – Sekcja Karate Pisarzowice
  3. Hubert Urbańczyk-  Sekcja Karate Świeradów Zdrój
 
Kata indywidualne mix – rocznik 2010
  1. Borys Walczak  – Sekcja Karate Świeradów Zdrój
  2. Fryderyk Haik - Sekcja Karate Lubań
  3. Filip Daszko -  Sekcja Karate Świeradów Zdrój
 
Kata indywidualne chłopców – rocznik 2002-2006
  1. Jakub Przybyłek – Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Alan Mażul – Sekcja Karate Pisarzowice
  3. Arkadiusz Klatka  – Sekcja Karate Pisarzowice
 
Kata indywidualne dziewcząt– rocznik 2006 i młodsze
  1. Oliwia Sławińska – Sekcja Karate Pisarzowice
  2. Amelia Jędrych - Sekcja Karate Lubań
  3. Olivia Włodarska D’ onofrio - Sekcja Karate Lubań

 
 Sędzia Główny -  Jacek Jaworski - 5 Dan Karate Shotokan

 
  • 1
    1
  • 2
    2
  • 2
    2
  • 3
    3
  • 4
    4
  • 5
    5
Data: 22.11.2018 r.
Logo