MEDALE NA OTWARTYCH MISTRZOSTWACH CZECH...

 • 3
  3
OTWARTE MISTRZOSTWA CZECH W KARATE – CESKA LIPA 2017
(Mistrovství ČR FSKA  v České Lípě)

 
W dniu  25.11.2017 r.  odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate  w Ceskiej Lipie. W zawodach tych startowało 321 zawodników z 27 klubów, w tym także 18 osobowa  reprezentacja KS Samuraj Lubań w składzie - Oliwia Włodarska D onofrio, Oliwia Sławińska, Honorata Adamska, Amelia Gryganiec,  Mateusz Karłowski,  Filip Pierzak, Mikołaj Jaworski,  Wiktor Jaworski, Jakub Przybyłek, Jakub Jaworski, Aleksander Przybysz, Hubert Urbańczyk, Michałem Różycki, Marcel Leśniewski wraz z  trenerami Tomaszem Podbuckim, Sławomirem Bartniak i Jackiem Jaworskim. Zawodnicy startowali  w konkurencjach kata indywidualnego oraz w kata Duo, kata Team oraz walkach modelowych. Większość naszych zawodnikach była po raz pierwszy na tak dużej imprezie sportowej, gdzie nabywała nowe doświadczenia i obycie z matami wielkiego świata. Zawodnicy mieli możliwość podglądnięcia czeskiej szkoły dobrego Karate,  zwłaszcza w Kata. Nasi Samurajowie dawali z siebie wszystko, aby podołać tak wymagającym zawodnikom i dzielnie walczyli. Po mimo małego doświadczenia, jak też dużego obsadzenia poszczególnych  konkurencji, przeważnie powyżej 30 zawodników, Samurajowie wspaniale walczyli, wygrywając po 4 walki, ulegając w ćwierć finale, w piątej walce. Bardzo odważne  walki w kata indywidualnym  stoczyli -  Tomasz Podbucki, Mikołaj Jaworski, Jakub Przybyłek, Oliwia Sławińska, Filip Pierzak, wygrywając po cztery walki, przegrywając piątą, plasując się ostatecznie tuż za podium,  na IV miejscach.
Nie mniej jednak ten dzień należał do doświadczonych  seniorów z Lubania, którzy w Kata Duo seniorów  w składzie Jacek Jaworski i Tomasz Podbucki  zdobyli brązowy medal oraz Jacek Jaworski w Kata indywidualnym  Masters zdobył brązowy medal, jak też  w walkach modelowych Jacek Jaworski wraz ze Sławomirem Bartniak zdobyli złoty medal, zbierając w walce  finałowej piękne owacje publiczności i samych zawodników, pokonując na swej drodze bardzo mocne i prestiżowe drużyny z seniorów. Na czas walki „wygaszono” wszystkie maty, tworząc główną arenę zmagań na macie finałowej, gdzie bohaterami wieczoru stali się reprezentanci KS Samuraj Lubań oraz kadry Polski Masters (Jacek Jaworski).  Tak więc kadra instruktorka KS Samuraj Lubań po raz kolejny okazała swój dobry poziom wyszkolenia, jak też wskazała dobre wzorce i  drogowskazy  swoim podopiecznym. 
Wszystkim Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy odwagi, charyzmy, wytrwałości i samych startów w zawodach, tym samym dziękując  za dobrą promocję naszego regionu, kraju i klubu poza granicami Polski.
Podziękowania należą się także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Tomaszowi Podbuckiemu, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i szefowi wyszkolenia Jackowi Jaworskiemu.
Serdeczne podziękowania  kierujemy także dla rodziców naszych podopiecznych,  zarówno tych ze Świeradowa Zdroju, jak też i z Lubania, którzy dowieźli Naszych wychowanków na turniej oraz  pomagali w sprawowaniu opieki nad nimi. Dziękujemy za pobyt z nami, wspólne spędzone chwile i wspaniałe kibicowanie…
 
Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Ministerstwu Sportu i Turystyki, PPHU Zodiak, Stacji Kontroli Pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, a także za bardzo dobra współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju.  
 
                                                                                       Zarząd KS Samuraj Lubań
 • 1
  1
 • 2
  2
 • 5
  5
Data: 26.11.2017 r.
Logo