Plebiscyt "Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2019"

Plebiscyt "Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2019"

Bardzo proszę wszystkich, a zwłaszcza sympatyków sportów walki o oddanie głosu na Naszego zawodnika Dawida Stodolnego, trenującego Karate w KS Samuraj Lubań.

Aby oddać głos, należy kliknąć na poniższy link i dopiero po przekierowaniu należy polubić jego post "Lubię to"...

 

DAWID STODOLNY - 17 lat, Klub Sportowy SAMURAJ LUBAŃ, dyscyplina: karate, trenerzy: Jacek Jaworski, Tomasz Podbucki.

Dawid Stodolny swoją przygodę z Karate rozpoczął z dniem 29.10. 2014 roku w klubie KS Samuraj Lubań, w Sekcji Karate Lubań (trenuje od 5 lat). Obecnie posiada brązowy pas, stopień 2 kyu. Uczęszcza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Jest wszechstronnym i dobrze zapowiadającym się zawodnikiem karate, prezentującym bardzo dobry poziom techniczny, co udowadnia podczas różnych zawodów sportowych, na których od 2016 r. zajmuje czołowe miejsca i to zarówno w Kata, jak też i Kumite(walkach wodnych). Pomimo młodego wieku, ma już na swoim koncie znaczne osiągnięcia, gdzie zdobywał kilkakrotnie medale w Pucharze Dolnego Śląska, Pucharze Polski, czy też w zawodach międzynarodowych, jak Cuprum Cup Legnica, czy też Berlin Open, na którym walczą zawodnicy niemal z całej Europy. Brał udział w cyklach przygotowań do zawodów a m. in. w zgrupowaniu Karate w Głubczycach oraz w Poznaniu z wybitnym, włoskim szkoleniowcem Santo Torre, w styczniu 2019 w Łodzi z trenerem kadry narodowej Ukrainy Antonem Nikulin, czy też w otwartym zgrupowaniu mieszanych sztuk walk w Lubaniu z soke Mirosławem Kuświkiem. Jak wielu młodych ludzi, ma także wiele marzeń, a jednym z nich jest zostać mistrzem i zdobyć czarny pas, a dalej dostać się do kadry narodowej i reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych oraz walczyć na matach całego świata w największej federacji karate WKF.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2018/2019
• W dniu 16.02.2019 r. w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej karate WKF Berlin Open 2019. W tej prestiżowej imprezie odpowiadającej Pucharowi Europy wzięło udział ponad 1 200 zawodników z 127 klubów, z 26 krajów, w tym zawodnicy z Europy, Azji i Afryki. Walczył tam także Dawid Stodolny zajmując ostateczni III m. w Kumite indywidualnym juniorów, wadze +76 kg pokonując na swej drodze m.in. bardzo dobrego zawodnika gospodarzy Behna Marice, ulegając w półfinale zawodnikowi z Ukrainy.
• W dniu 25. 03. 2018 roku odbył się turniej karate BUDOKAN ASTROMAL CUP-LESZNO 2018, w którym Dawid Stodolny wywalczył brązowy medal w Kumite indywidualnym rocznik 2002-2003 +65 kg. Warto dodać, że Dawid wygrał swoją grupę, stoczył 6 walk i uległ dopiero w półfinale aktualnemu brązowemu medaliście Mistrzostw Europy Juniorów.
• W dniu 18.05.2019 roku na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w Karate w Kowarach wywalczył II m. w Kata indywidualnym mężczyzn rocznik +16 oraz II m. w Kumite indywidualnym mężczyzn rocznik 16+.
• W dniu 25.05.2019 r. w Pucharze Dolnego Śląska w Legnicy zajął II m. w Kumite indywidualnym juniorów (16-17 lat +76 kg) oraz III m. w Kata indywidualnym juniorów 9 (16-17 lat)
 
Logo