SAMURAJE ZNOWU NA TURNIEJACH...

 • 1
  1

Intensywna sobota dla KS Samuraj Lubań

 
Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią do rywalizacji w pierwszych zawodach sezonu 2020 przystąpiła nasza młodzież. W Legnicy zorganizowano 2 imprezy: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) strefy południowej oraz Mistrzostwa Ziemi Legnickiej, które były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców, które odbędą się w listopadzie w Poznaniu.
 
W MMM startowały dwie zawodniczki: Amelia Jędrych i Patrycja Przyłucka, które wystąpiły w konkurencji kata (16 startujących) oraz kumite +50kg (8 startujących). Srebrny medal 🥈w kumite zdobyła Amelia Jędrych wygrywając dwie walki oraz minimalnie przegrywając walkę finałową 0:1 z zawodniczką z Klubu Bushido Kędzierzyn-Koźle. Patrycja w kumite po dobrej walce musiała uznać wyższość zawodniczki z Wrocławia, która niestety odpadła w następnej rundzie i nie pomogła wejść Patrycji do repasaży.

 
Po zakończeniu MMM rozpoczął się turniej dla starszych zawodników. KS Samuraj reprezentowali Oliwia Sławińska w kata (27 zawodniczek) oraz kumite +54kg (23 zawodniczki), Wiktor Jaworski w kata (31 zawodników) i kumite +70kg (10 zawodników) oraz Jakub Jaworski w kumite +70kg (10 zawodników).

 
Brązowym medal 🥉w kumite zdobył Wiktor Jaworski oraz w kata zajął 7 miejsce czym zapewnił sobie kwalifikacje do MP w stolicy Wielkopolski w obu konkurencjach. Bez medalu ale z kwalifikacjami wraca Oliwia Sławińska, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w swoich mocno obsadzonych konkurencjach minimalnie przegrywając w drugiej walce w kumite oraz po drobnym błędzie technicznym w kata. O dużym pechu może mówić Jakub Jaworski, któremu nie zaliczono kopnięcia na jodan w ostatnich sekundach walki, co pozbawiło go 3 punktów potrzebnych by przejść do następnej rundy.

 
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom występu a szczególnie Amelii i Wiktorowi za zdobycze medalowe 🥈🥉

 
Bardzo dziękujemy rodzicom za transport i opiekę na zawodach 🙂. Dziękujemy także wszystkim instytucjom, którzy nas wspierają - Gminie miejskiej  Lubań,  Gminie Lubań, MSiT.

 
Dużo pracy jeszcze przed nami. Jeszcze w październiku wystartujemy w Pucharze Polski a w listopadzie we wspomnianych wcześniej MP juniorów.
 
Również w dniu 04.10.2020 r. Legnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których wystartuje trener Tomasz Podbucki w konkurencji kumite +84kg.
 
Ponadto w ten weekend pięciu członków KS Samuraj Lubań rozpoczęło kurs instruktora oraz trenera II klasy w karate.
 
Życzymy wszystkim powodzenia!💪

 
 • 4
  4
 • 3
  3
 • 2
  2
 • 5
  5
 • 6
  6
 • 9
  9
 • 8
  8
 • 7
  7
Logo