SPRAWOZDANIE Z XV TURNIEJU SAMURAJA W KARATE

SPRAWOZDANIE Z XV TURNIEJ SAMURAJA W KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniu 08.06.2019 r. w Lubaniu odbył się XV Turniej Samuraja w Karate Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym przez KS Samuraj Lubań przy współpracy i na wspaniałych obiektach  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. W zawodach wzięło udział łącznie 88 zawodników z klubów z Dolnego Śląska, w tym z FSK Kowary pod kierownictwem Czesława Trzeciak, Szkoły Karate Wojciecha Włodarczyk z Bierutowa pod kierownictwem Ewy Szymczak i  KS Samuraj Lubań wraz z zawodnikami z poszczególnych sekcji z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, a także nabycia doświadczenia w startach w zawodach Karate oraz wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach w powiecie.

Łącznie rozegrano 24 konkurencji kata i kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce także puchar. Zawody sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak,  Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Tomasza Podbuckiego i nadzorem Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska, Dawid Stodolny a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski, Wojciech Dąbrowicki, Olivia Włodarska D onofrio oraz Szymon Wołoszyn. Obsługę medyczną sprawował lekarz Marcin Przybyłek.

Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często zawodnicy zdobyli nawet po dwa i trzy medale, gdyż  startowali w swoich wiekowo dwóch konkurencjach kata i kumite, a byli i tacy, którzy startowali w starszych wiekowo grupach i też dzielnie walczyli, stając także na podium, co to potwierdza dobre przygotowanie techniczne, jak też i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajdzie, Markowi Frońdzie, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Bardzo dziękujemy  gospodarzowi tak wspaniałych obiektów p. Renacie Czuj -  dyrektorce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu za użyczenie nam szkoły, za wspaniałą gościnę i opiekę z ramienia szkoły osób funkcyjnych, w tym Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a naszego wychowanka Szymona Wołoszyn.
 Dziękujemy także tym, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław,  Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także za bardzo dobra współpracę  p. Leszkowi i Danieli Jaworskim z klubu Viktoria w Lubaniu, Dyrekcji Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcią.


                                                                    Jacek Jaworski

 

Logo